11. 7. 2014

Nebíčko v papulke

Nedávno (rozumej medzi 14.2.2014 a 20.3.2014) sme sa s kamarátmi vybrali na jedno nechutne nezdravé jedlo.
Ale ako nadpis hovorí ... nedá sa ništ robiť ... nebíčko v papulke je nebíčko v papulke ... a kto okúsil nižšie uvedené špeciality mi dá určite za pravdu.

Upozornenie: Kto nieje mäsožravec, nech radšej ani ďalej nečíta.

Ale pekne po poriadku.
Inkriminované dobrôtky sa dajú /a je to aj odporúčané/, objednať v Country & Western Saloon-e v malej dedinke pod najvyšším vrchom Bielych Karpát, pod Veľkou Javorinou - v obci Cetuna (http://salooncetuna.sk/).

Pri nahliadnutí do ich svojrázneho jedálneho lístka vám určite unikne asi to najpodstatnejšie a podľa mňa aj široko ďaleko najlepšie - pečené bravčové koleno.
A práve túto mňamku som si vybral ja a aby som bol presný:
300g Pečené bravčové koleno - vykostené bravčové koleno pečené podľa špeci receptúry

Ostatné pokrmy už neboli podľa môjho gusta:
100g Tatársky biftek CETUNA GRANDE - samotný tatarák vyzeral výborne a aj tak chutil, ale mal jedinú chybu. Priniesli nám k nemu totižto "olejové" topeničky.
Neviem ... po minulé návštevy (a neboli len dve či tri) sme vždy dostali jemne osmažené a chrumkavé topeničky, ktoré sa ale tentoraz nedali porovnať s gumovým osmaženým chlebom plným vytekajúceho oleja.
Ako by tie topeničky robili vo friťáku, alebo na panvici plnej oleja, čo mi ale k tomuto pohostinstvu akosi nesedí.

Ďalšou položkou na našom spoločnom jedálničku bolo niekoľko rebierok:
300g Bravčové rebro na karamele s cibuľkou - taktiež výborná mňamka ako v prvom prípade, ale až na druhom mieste :)
Vykostené koleno s takou oblohou a domácim chrenom je predsa len vykostené koleno s takou oblohou a domácim chrenom :)
A na záver si ktosi (príslušnú dámu nebudem menovať) vybral nejaký smiešny kurací šalát (asi 100g “CHICKEN SALAD”) - kopec zeleniny a pár poškrabkov kuracieho (?) mäsa.

Kolená a rebrá boli objednávané 1 deň vopred (ostatné položky sú v štandardnej ponuke) a na presnú hodinu, takže sme nepredpokladali že na jedlo budeme nejak dlhšie čakať.
Opak bol ale bohužiaľ pravdou a ak sa nemýlim tak nejakých čerstvých 47 minút sme len tak sedeli a klábosili, než sa nám do huby dostal prvý kúsok.
Možno majú zlé skúsenosti s objednávkami vopred, alebo chcú do zákazníka dostať čo najviac nápojov ešte pred tým ako sa pustí do jedla, pretože pikolík bol pri našom stole takmer každých 5 minút s otázkou či nám niečo nechýba resp. či je všetko oukej ... ale už len 30 minút čakania v akomkoľvek reštauračnom zariadení je asi zarážajúce - nehľadiac na to že jedlo bolo vopred objednané a stôl s presným počtom ľudí rezervovaný.

Ale, OK, na to nebíčko som sa tešil a nechcel som si tú radosť kaziť zbytočným ničnerobením.
Ale, áno, je tu ďalšie ALE ... ak nemáte v obľube tvrdé sedenie bez možnosti sa pohodlne oprieť do aspoň trocha anatomicky tvarovaného operadla stoličky, tú radosť vám spoľahlivo z časti utlmí práve tento kus nábytku.
A je jedno či sedíte na striktne pravouhlej drevenej stoličke, alebo na striktne pravouhlej drevenej lavici. Riť vás bolí už po 10 minútach a nezachránia to ani voľne pohodené a z polovice zodraté kožky z kôz či ovečiek (?).
Stoličky a lavice sú proste neúprosne tvrdé - akoby vás tam ani nechceli.
Inak celá krčma, áno krčma, pretože celé pohostinstvo funguje ako asi jediný šenk v okolí, takže tam vo večerných hodinách a prevažne cez víkend narazíte aj na "pestrý miestny kolorit", je gýčovito vyzdobená westernovými a poľovníckymi artefaktami ktoré k sebe akosi nepasujú.
Ale OK, je to drobnosť ak si uvedomíte v akej cenovej skupine sa pohybujete a na akých súradniciach sa na mape nachádzate.
A vôbec, ste tam kvôli tomu nebíčku, takže sa sústreďte na tanier resp. drevený lopárik na ktorom sa vám trasie to parádne vykostené koleno s takou oblohou a domácim chrenom :)
PS: chleba k nemu hádam ani netreba!
Dobrú chuť!

Celkové hodnotenie my podľa môjho skromného názoru vychádza na 7 z 10, pričom body idú dole za dosť nešťastné parkovanie (na okraji jedinej križovatky v celej obci), menej miesta okolo stolov a s nepohodlným sedením a zo začiatku viaznúcou obsluhou.
Ale inak fakt nebíčko v papulke! Odporúčam!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára