16. 3. 2014

4x4x1

PS: 4 kolesá x 4 parkovacie miesta x 1 debil/krava

Ak ešte stále niekto pochybuje o arogantnosti, alebo naopak o neschopnosti vodičov z okresu Myjava, tak tu je ďalší dôkaz:


Väčšina z nich (česť a omluva výnimkám) sa totižto na cestách správa podľa dvoch modelových prípadov:
  • 1) tam kde to cestná komunikácia, aktuálna premávka a všetky okolnosti dovoľujú idú maximálnou rýchlosťou 55-60 km/h aj keď by mohli ísť 90 km/h. Za takýmto vozidlom sa potom v priebehu minúty vytvorí kolóna 5-15 áut ktoré sú takto "blokované" počas cca 10 kilometrového úseku kde je zakázané predbiehanie, ale cesta je dostatočne rovná a plne spôsobilá na to aby po nej jazdili vozidlá 90 km/h rýchlosťou ... a viac - viď. modelový prípad č. 2
  • 2) druhý prípad je úplne opačného rázu, buď sa ten šialenec s ŠPZ začínajúcou na MY rúti cestou 120 km/h a viac, nehľadiac na podmienky ktoré vytvorilo počasie na cestnej komunikácii (dážď, sneh, namrznuté), alebo bezohľadne predbieha v takých úsekoch (pred zákrutami, v nich, pred horizontom, pred križovatkami - v drvivej väčšine cez plnú čiaru - "co pukua?"* ), že človek podvedome stúpa na brzdu aj za neho - a v mnohých prípadoch naozaj aj pribrzdí vlastné auto keď vidí že ten blbec oproti to stihne len tak tak.
... a ako vidíte vyššie, tak parkovanie tiež nieje ich silnou stránkou.
Proste keď 4 kolesá, tak 4 parkovacie miesta (!).

* k výrazu "co pukua?"
Policajný príslušník zastaví záhoráka po tom čo evidentne porušil predpisy a predbiehal cez plnú čiaru.
Po tom ako ho informoval o priestupku ktorého sa dopustil sa záhorák pýta príslušníka: "A co? Pukua?"
V preklade do slovenského jazyka: "A čo? Praskla?"

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára