Matematická olympiáda

Jedna z "akciových" perličiek v obchodných reťazcoch ... tentoraz TESCO v Trenčíne (25.08.2013)
Poďme spolu počítať:

1 balenie (250ml) stojí samostatne 2,59 €
1 dvoj-balenie (čiže 2ks 1 balenia - 2x250ml) stojí samostatne 9,39 €

Čiže,
logicky jedno dvojbalenie by malo byť (9,39/2) 4,695 €

A teraz si to porovnajme:
Cena 1 samostatného balenia (250ml): 2,59 €
Cena 1 kusu z dvojbalenia (250ml): 4,695 €

Čo znamená že vás samozrejme vyjde lacnejšie zakúpiť dve samostatné balenia ako "akciové" XXL balenie, ktoré ako je zaužívané, býva obyčajne lacnejšie!

Cena za 2 kusy 1 balenia: 5,18 €
Cena za 1 kus 2 balenia: 9,39 €

PS:
Prikúkal som na to chvíľu a v duchu prepočítaval-porovnával a áno, nakoniec som si vytiahol tú kalkulačku v mobile a pre istotu som si to prepočítal aj tam :D

Komentáre