2. 7. 2012

OVER-Modern Warfare 3

Pirátenie hier nieje vôbec zločin!
Zločin je skôr tvorba takých hier čo sa tvária kúl, ale pritom sú to MEGA sračky!


Počas nedávnej cesty za návštevou istého vývojárskeho herného štúdia v Brne sme s "kolegami" diskutovali o možných featurkách nových modelov ktoré sú pripravované pre našu ČSLA kampaň '89.
Pritom padla aj zmienka o použití rovankého objektu ako je aj jeden z nami "pripravovaných addonov".
Tento objekt je totiž kľúčovým prvkom v jednej z misií hry Modern Warfare 3 zo série Call of Duty.
Keďže mi táto séria bola veľmi dobre známa už z minulosti, nedalo mi to a zablúdil som k pirátom, že sa poohliadnem po nejakom tom torrente.
Samozrejme na skúšku, pretože ak ma to hneď začne baviť a bude to zaujímavé (ako určite bol hlavne prvý diel), neváhal by som s oficiálnou kúpou - ako už neraz.

Lenže aké to sklamanie už po prvých 100 metroch vo virtuálnom svete resp. po rozbombardovanej Wall Street.

Nad hlavami vám v úzkych uličkách Manhattanu úplne bez problémov prelietajú vrtuľníky Mi-24 Hind (!), krúžiace UAV Predator, pardón čo to píšem - stojace vo vzduchu UAV Predator (!) je schopné zasiahnuť skupinu zlých ujov na streche budovy bez toho aby sa strecha poškodila, únikový Blackhawk aj tak nakoniec unikne štvorici z bezprostrednej vzdialenosti útočiacich Hindov (4ks !), samozrejme následne na to aj bezproblémovo vyrovná pád v špirále v úzkych uličkách Manhattanu po tom čo dostane zásah do rotora/chvostu (?!) a podobný masochizmus HRUBÉHO ZRNA!

O tom, že po zásahu nepriateľa do tela sa len na chvíľu otrepe a o pár sekúnd to do vás "šije" opäť (!) a na to aby ste ho spoľahlivo dorazili potrebujete aspoň jeden zásobník (!).
Po isté samozrejme platí aj pre hráča - v podstate sa dá celá natvrdo naskriptovaná lokácia prebehnúť Rambo štýlom za pár minút a to ani nikoho zasiahnuť nemusíte.

Ale škoda písmenok.
Každý človek s vlastným rozumom, elementárnou znalosťou fyziky a odstrieľanou krabičkou diaboliek na branných dňoch musí sám prísť na to že MW3 a zrejme aj celá séria CoD už dávno nedostáva do vienka aspoň štipku reálnosti a už aj ten kinematografický "šok/wow efekt" sa v tom obrovskom zmätku, chaose a nereálnej nelogickosti úplne stráca ...

A áno, hra išla po 15 minútach hrania preč z môjho HDD a taktiež bola promptne odstránená z Koša. Prípadným nechápavcom: Určite do série CoD neinvestujem ani € cent!
Howgh.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára