28. 3. 2012

Modrá naozaj nieje dobrá

Na úvod rýchle usmernenie - ruky preč od politických sračiek, ako narážka na slogan istej politickej strany ("Modrá je dobrá"). So Šmoulami a Gargamelom to taktiež nemá nič spoločné, tí sú v tom nevinne.
Bohužiaľ ale, túto farbu si vybral do loga jazzový klub a "resoránt" v Novom Meste nad Váhom - Blue Note.

Aby bolo opäť hneď jasné, čo sa týka priestorov, vybavenia, zariadenia, ozvučenia, techniky a celkového imidžu ... super!

Ako hudobný klub to je zrejme skvelé miesto, ale ako do reštaurácie tam radšej NECHOĎTE!
Minimálne pokiaľ sa tam nezmení kuchárske osadenstvo resp. tzv. (ako je to na webe prezentované) "gastro partner" NOWACO.

Pretože zrejme práve týmto "mrazzzzeennným" sortimentom si zráža reštauračná časť celkový dojem u návštevníka ktorý si obvykle nedá vyprážaný syr so šunkou, hranolkami a tatarkou, ako na nejakom motoreste pri návrate z dovolenky v Chorvátsku.

Takže poporiadku.
Ako partia ľudí (momentálne 8 kúskov) ktorí sa zvykneme občas dobre navečerať (v drvivej väčšine prípadov sa nám to aj darí) v dobrej a príjemnej reštaurácii, vybrali sme sa na "neviem koho" (možno je to tak aj lepšie) doporučenie do hore spomínanej reštaurácie Blue Note v Novom Meste nad Váhom.
Ako som už spomínal, prostredie príjemné, imidžom hudobného/jazzového klubu to tam priam dýcha.

Prišli sme v sobotu navečer, tak ako bola dohodnutá rezervácia. Stoly fajn, prestieranie podľa etikety, všetko tak ako má byť a tam kde má byť.
Čašníček o sekundu pri nás aj s prehľadným a štýlovým Menu vo farbách/logu klubu.
Výber jedál OK (ryby, vtáky, prasce, kravy) - nejaké tie startery, polievky, hlavné jedlá, na objednávku, dezerty.

V nápojovom lístku ma potešila prítomnosť Virgin Mojita, čo je stále ešte rarita v slovenských podnikoch, takže som nezaváhal.

Ale už tu mi malo bliknúť.
Chutilo fajn, o to pokoj, ale ... ľadová drť?
Doslova. Pomaly roztopená kašička. Neviem či to prehnal s mixérom, ale byť tak vonku na cestách sneh, asi by som sa spýtal ...
Mäta ... OK, boli to kúsky ... ale fakt iba kúsky (človek by si povedal že to je vňať z mrkvy), zrejme to ale všetko bachol spolu do mixéra.
Limetky?
Tie limetky ktoré mali byť základom?
Ktoré sa tam mali v pohári topiť a kričať "Rýchlo pi! Veď sa tu utopíme!" ?
Áno, chuť tam bola, ale zrejme iba sirupová, pretože jediná limetka ktorá sa na mňa škerila bola zapichnutá na okraji pohára.
No dobre, dá sa namietať že každý podnik má svoj jedinečný štýl prípravy miešaných nápojov ktoré by vo výsledku mali chutnať rovnako. Beriem.

Prejdime ale k starteru - predjedlu.

Keďže rybičky ja môžem, vybral som si "Údeného lososa s limetkovo-bylinkovým dressingom".
Tu ma malo opäť trknúť.
Už na prvý pohľad a potom aj na chuť bolo jasné že "mľandravý" a nešikovne narezaný losos priplával zrejme z neďalekého z Lídla vo vákuovom balení a nebude to chuťovka á la chladený filet.
A tak som si poriadne užil aspoň tie toustíky s limetkovo-bylinkovým dessingom. Priložená cherry rajčinka s "bradavičkami" na povrchu nepôsobila príťažlivo.

Pri strateroch ešte chvíľu zostanem.
Nie každý z nás si objednal aj predjedlo a tak čašníček priniesol pre ostatných "malú pozornosť kuchyne", tak ako je vo zvyku. Háčikov to malo ale hneď niekoľko.
1. Pomazánky priniesol o dosť skôr ako ostatným samotné predjedlá - dalo by sa očakávať že to spraví naraz
2. Pri 8 ľuďoch a iba 3 objednaných starteroch si nobol schopný zapamätať ani len to kto z nás vlastne mal predjedlo objednané, a nie ešte kto mal ktorú konkrétnu objednávku.
3. Pomazánka pre ostatných sa silno tvárila ako predpripravená z predchádzajúceho dňa, veľmi tuhá a pre niekoho ani nie chutná.
Ešte dodám že ostatné predjedlá boli "Gratinované slimáky s jemným bylinkovo-cesnakovým maslom".
K nim viacmenej žiadne výhrady neboli. Na nich asi naozaj nebolo čo pokaziť. Či?

Predjedlo bolo za nami, v celkom slušnom čase sme sa dočkali hlavného jedla.
U mňa to bola opäť ryba - "Steak z tuniaka na grilovanej zelenine s bernskou omáčkou".
A čuduj sa svete, tu ma to už naozaj trklo že niečo nebude v poriadku.

Tuniak na tanieri síce vyzeral prívetivo, ale to bolo tak 50%.
Zvyšných 50% už nebolo k "nalezení". Chuťovo to totiž bola "iba nejaká ryba".

Áno, stopy po chuti tuniaka to malo, ale tak vysušenú/vymrazenú (?) rybu by som si asi ani doma nevedel pripraviť.
Tuniak v konzerve Rio Mare by na tom bol v tej chvíli podstatne lepšie.
Varené zemiaky (ako príloha na extra tanieri) dorazili o čosi neskôr a ako vlažné (že sa z nich neparilo ani pri východe z kuchyne myslím hovorí za všetko - sedel som presne oproti dverám do kuchyne) a tak jediné plus z celého hlavného jedla bola hádam tá grilovaná zelenina s omáčkou.

O 3-4 lístkoch strapatej kapusty s 2 mesiačikmi rajčiny sa dá hovoriť ako o prílohe len v rámci symbolizmu.
Symblizmu zodpovedal aj malý vzorovaný kúsok masla na tuniakovi. Evidentne bol tiež už dlhšiu dobu v tomto tvare niekde "zmrazený", pretože sa nedokázal roztopiť ani za ten čas čo som tuniaka jedol. Možno to bolo aj vlažnou teplotou tuniaka ... vtedy mi to bolo ale už jedno.

Ostatní účastníci "trachtace" mali napr.:
"Grilovaný losos na zelenej špargli s kaparovou omáčkou" - vraj "dobré"
"Chrumkavé kačacie prsia s karamelizovanými jabĺčkami" - jedna porcia bola vo vnútri ružová ako hovädzí steak medium a druhá bola tiež nedopečená - od chrumkavosti ďalekóóó
"Vyprážaný hermelín s brusnicami na opečenom toaste" - zaujímavá kombinácia na ktorej hádam nieje čo pokaziť a podľa slov konzumenta tomu nič nechýbalo.

Keď to teda vezmem v priemere 8 ľudí, výsledok by bol cca 44.5 z celkových 10 bodov.

A to sme ešte nevedeli čo nás čaká za dezert.
Objednali sme si 3x "Créme bruleé s marinovaným sušeným ovocím" a 2x "Horúca láska, vanilková zmrzlina s horúcimi malinami".
A dostali sme ...
Vraj vanilkový puding nevalnej kvality s polo-karamelizovaným cukrom na povrchu (ovocia som si popravde nevšimol, ale asi tam bola nejaká zaváranina) a naša "Horúca láska" bola akási vlažná vanilková voda s malinami na spodu pohára.
Vážne, žiadne kopčeky zmrzliny (OK, jeden tam možno zo začiatku trčal), ale maliny ktoré mali byť horúce na vrchu kopčekov zmrzliny boli kdesi na spodu pohára.
Celé to vyzeralo ako naaranžované za studena a potom zohriate v mikrovlnke.
Schválne si to doma vyskúšam, či mám pravdu.

Malou čerešničkou na dorte všetkého bola neschopnosť čašníčka vyúčtovať všetky jedlá po dvojiciach a nie na jeden spoločný účet, aj keď sme ho o to pri príchode dôrazne požiadali. Odpoveď "OK, to nebude problém. Ja si to budem vedieť spraviť." sme pokladali za dostatočnú.

Ako inak, nebolo tomu tak.

Takže nakoniec dva páry platili v hotovosti po rozrátaní kalkulačkou a my (2+2) sme to zvyšok radšej zatiahli kartou spolu. Teda vlastne ja ... a to som netušil akú chybu som spravil.

Asi je chybou domnievať sa že ovládanie a obsluha bezdrôtového platobného terminálu je v dnešnej dobe samozrejmosť.
Nie, nieje ... takže po prvý krát sa platba zadarila, ale terminál nebol ochotný tlačiť potvrdenku, takže dúfam že čašníček vedel ako sa stornuje platba ... inak tento príbeh bude mať ešte pokračovanie (teda dúfam že nie).

Odbehol teda s terminálom späť na bar, že vraj toho papiera tam je veľa a že z neho musí odmotať.
OK, počkám teda.
Po chvíli pribehne znova, naťukám PIN a v tom terminál zhasne a že došli batérie, či by som nemohol k baru, že tam majú k nemu zdroj.

OK, idem teda k baru. Čašníček napojí terminál, platba prejde (dúfam že prvý krát, pretože potvrdenku samozrejme z prvého pokusu nemám), ale terminál opäť hlási chýbajúci papier.
Tak ho znova odmotáva a tlačí mi akýsi paskvil, s ktorým dúfam nebudem musieť ísť znova vymáhať predošlú platbu.

Takže asi takéto pocity mám(e) z návštevy "kúl" reštaurácie Blue Note.

Záver si spravte sami, prípadne si veľmi OPATRNE zájdite taktiež na nejaký ten obed/večeru do "podzemia", ale pamätajte sa ... JA SOM VÁS VAROVAL ;)

Edit (26.03.2012):
Tak moje najhoršie obavy sa predsa len naplnili.
Čašníček nezvládol prácu s terminálom a z účtu mi ubudla úctyhodná čiastka (samozrejme 2x tá istá platba).

Po promptnej návšteve prevádzky resp. majiteľky (ako zamestnanci vravia "šéfky" - našťastie nemá nič a nijako spoločné so "známou" pani Eleonórou) mi bolo prisľúbené (po predložení dôkazov á la druhý "už konečne vytlačený" lístok z terminálu a výpis z môjho účtu), že akonáhle budú pripísané obe platby na účet "modrých", jedna z nich mi bude obratom poslaná späť.

Vraj do konca týždňa.
Tak teda čakám.

Edit (29.03.2012):
Ozvala sa "šéfka", vraj už platbu majú na účte a obratom mi vracajú adekvátnu čiastku späť na môj účet.
Takže opäť čakám.


Edit (29.03.2012 po obede):
Kauza promptne vyriešená. Peniaze sú späť na účte. Good job.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára