2. 1. 2012

Many many many ... mast by fany

... bohužiaľ ale nieje.

Presnejšie, ak sa bavíme o najnovšom (s)lovenskom filmovom počine Lóve (oficiálny web tu: http://www.filmlove.sk/sk/)

Jednou vetou - plytký príbeh z "pétržky" o násť-ročných a jednoznačne pre násť-ročných, s násť-ročnými NEhercami v hlavných úlohách.

Bohužiaľ tí ozajstný herci (Hajdu, Kostelný, Luknár, Radeva) sa vo vedľajších epizódnych úlohách moc dlho neukázali a možno je to aj tak dobre. Zrejme by ešte viac zatienili hlavné postavy.
Najviac sa z hercov ukázal na plátne snáď iba (ex-feťák) Cinkota a aj ten v roli "hlavného autíčkára" moc nepresvedčil. Je už proste zaškatuľkovaný na iné postavy a "drsňák" mu akosi nesedí.

Z mladých maximálne tak mladý Jakub Gogál pôsobil uveriteľne. Možno keby tie dialógy medzi postavami neobsahovali toľko fekálne-vulgárnych výrazov, celý film by potom pôsobil "čistejšie", aj keď neviem o čom by sa potom postavy medzi sebou rozprávali ... ale slovník tohoto typu mladých ľudí je proste takýto.

Jedno veľké plus ale dostáva samotná hudba, či už je to úvodný track na začiatku filmu (v bare - B-Complex), alebo symfonický orchester v iných scénach, je to to čo divák začne miestami vnímať OVEĽA viac ako samotné miestami až okato plytké a veľmi často komicky znejúce dialógy (ktoré sú ale samozrejme myslené ako drsné a vážne) medzi pokusmi-o-herecký-výkon NEhercov Tiny, Nemtudu ...

Ale aj tu sú vínimky ... posledná, posledná titulková skladba ... to nie, naozaj nie ... Darinka Rolincová a Tásler v nejakej divnej piesni s divnými slovami, s divnou melódiou a s celkovo divným podaním ... no divné pocity rovnako ako z celého filmu ...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára