15. 11. 2009

Dark, Deadly and Diabolic

Už dlhšiu dobu som sa zamýšľal nad možnosťou zaobstarať si tzv. "Gaming mouse".
A tak si už spokojne lebedí na podložke Razer Diamondback 3G.Bolo mi "všeobecne" jasné že takéto herné hlodavce majú lepšie parametre minimálne v rozlíšení snímača, pohybu po rôznych povrchoch alebo možnosťami nastavení ... a taktiež že značka Razer je v tomto niečo ako Mercedes.
Keďže som nemal možnosť doteraz nikdy takéhoto hlodavca pohladkať, zostal som po jeho zakúpení a pripojení príjemne prekvapkaný ...
Pohyb je jednoducho plynulý a to do slova a do písmena ... rovnako ako to bolo už niekoľkokrát spomínané v rôznych recenziách, túto myšku ani pri VEĽMI rýchlych pohyboch jednoducho "neutrhnete". Jednoducho úžasné ... takisto ergonómia držania ... jednoducho anatomická ... softwarové nastavenie parametrov myšky ... jednoducho precízne.Nastavíte tu jednoducho všetko podstatné.
Rýchlosť pohybu myšky (citlivosť senzora) ktorá sa pomocou funkcie On-The-Fly dá meniť v reálnom počas používania a bez nutnosti spustiť konfiguračný SW,  rýchlosť dvojkliku, nastavenia funkcií a otáčanie kolieska (ktoré je mimochodom absolútne dokonalé) a v neposlednom rade samozrejme funkcie všetkých tlačítok a prípadne namapovanie užívateľských makier na každé jedno.

 

Na záver len niekoľko zaujímavých údajov:
  • Rozlíšenie snímača je 1800dpi
  • 7 maniakálne programovateľných tlačítok
  • 16-bit ultra-wide dátový prenos medzi myškou a PC
  • Always-on mode

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára